Logo konečné.jpg
 
 
  V současné době tyto stránky spravuje a tvoří Petr Lodinský a je i autorem většiny fotografií. Všichni jsme amatéři, takže budeme rádi za každý podnět ke zlepšení vzhledu a obsahu těchto stránek. Psát je možno do rubriky "Fórum" nebo na e-mail: petr.lodinsky@atlas.cz

Sportovní kynologie

 
  Cvičiště ZKO se nachází na jižním kraji Kutné Hory, v oblasti lesní zóny. Ze tří stran je obklopeno listnatým lesem, který je protkán mnoha cestami a cestičkami, které jsou využívány jak obyvateli města k procházkám nebo sportovním aktivitám, tak námi k venčení psů. Asi 50 metrů za cvičištěm vede naučná stezka – jižní okruh Stříbrné stezky. Ve stejné vzdálenosti je také loučka, kde nedávno Česká televize natáčela závěrečné scény trilogie Jan Hus. Příjezd ke cvičišti vede od silnice 126 (směr Zruč nad Sázavou) z úrovně firmy Foxconn po úzké asfaltové cestě podél lesa a je necelý kilometr dlouhý, zakončený malým parkovištěm před areálem.
  Samotné cvičiště je celé oplocené na pozemcích o rozloze 1,3 hektaru. Areál je plotem rozdělen také uvnitř, je oddělena cvičební plocha (cca 120 m x 85 m) od prostoru, ve kterém se nachází klubovna, ubytovací budova, kotce a touto částí se také do areálu vchází. V zimním období, kdy jsou dny krátké, je  využíváno osvětlení cvičební plochy. Odkládacích kotců zde máme 54, což připomíná dobu, kdy zde byly pořádány výběrové soutěže a kterou nám ukončil požár klubovny počátkem roku 2006. Stará klubovna musela být zlikvidována a na jejím místě budujeme od roku 2008 klubovnu novou. Zpočátku stavba postupovala poměrně rychlým tempem, ale jak docházely finance z pojistné události, zpomalovaly se i dokončovací práce. Nyní zbývá dodělat bar v interiéru a dokončit vstup do budovy, což je spojeno s úpravami terénu okolo klubovny. Postup a rychlost prací je limitován finančními možnostmi organizace.
  Při vícedenních výcvikových akcích v areálu může přespat v ubytovací budově a dvou buňkách cca 30 lidí. Mají k dispozici dva sprchové kouty, venkovní WC a nové sociální zázemí v klubovně. V klubovně je také vybavená kuchyňka a v chladnějších dnech si lze zatopit v krbových kamnech. V ubytovacích prostorách fungují elektrické přímotopy.

 

.
 
areál ZKO v roce 1978
areál ZKO v roce 1978
pohled od vchodu
pohled od vchodu
areál ZKO
areál ZKO
areál ZKO
areál ZKO
areál ZKO
areál ZKO
areál ZKO
areál ZKO
IMG_1267.JPG
areál ZKO
areál ZKO
areál zima 2014
areál zima 2014
.

.
zkoWEBLOGOmain_only.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one