Logo konečné.jpg
 
 
  V současné době tyto stránky spravuje a tvoří Petr Lodinský a je i autorem většiny fotografií. Všichni jsme amatéři, takže budeme rádi za každý podnět ke zlepšení vzhledu a obsahu těchto stránek. Psát je možno do rubriky "Fórum" nebo na e-mail: petr.lodinsky@atlas.cz

Sportovní kynologie

Flyball v ZKO K. Hora

28.8.2016
TSUNAMI 1 se kvalifikovalo na MČR,
které se koná ve dnech 3.9. - 4.9.2016 v Mladé Boleslavi. Není to daleko, takže zájemci mohou přijet fandit a podpořit kutnohorský tým.
.
2.7.2016

Tak konečně slibované reportáže z uplynulých závodů.
Začneme Č. Budějovicemi
 
Budějckej Xtreme

Na tento turnaj jsme odjížděli konečně ve dvou družstvech:
„Tsunami 1“ : Ace, Angie, Mia, Gina, Amy¨
„Tsunami 2“ : Týna, Ceero, Bára, Kaspy (letos náš), Blade (hostování z „The Rebels“), a Snowy.

„Tsunami 1“
 odjíždělo ve velmi zajímavé pozici pro další vývoj poháru, druhé divize a kvalifikace na MČR. Po Eagersu jsme byli celkově na průběžném 6. místě a s velmi nadějnými časy pro vylepšení pořadí i nadějným umístěním v turnaji. Lehké vrásky dělala jen Angie, která měla trochu pochroumaný drápek už před turnajem.
 Z počátku se moc nedařilo, většinou nám chvilku trvá, než se rozběháme. Soupeři ale začali také volněji, takže se vše zdálo být v pořádku. Bohužel ve druhém rozběhu se naplnili obavy z drápku. Angie doběhala a nemělo cenu řešit to nějak na místě, protože další turnaj byl již za 14 dní a ji budeme potřebovat v plné formě. Pro zbytek turnaje jsme zbyli ve čtyřech, což v sobotu není moc povzbudivé. Obzvlášť v počasí, jaké letos panuje. Nicméně i tak se nám hned ve 3. rozběhu podařilo dostat pod 18s a to časem 17:92. V sobotním speed trialu to stačilo na 4. místo. Výchozí pozice to nebyla špatná a slibovala vyhnout se favoritům hned v úvodu neděle. Taktika byla jasná - vyhrát první nedělní rozběh, pošetřit síly do dalších bojů a další rozběhy absolvovat pokud možno na co nejméně běhů. Nebyli by jsme to ale my, abychom ten první neprohráli:  „Tsunami 1“ – „Pink Pirates“  0:3. Následoval pád pavoukem do oprav, kde nás čekali zatraceně rychlí „Hop Trop Hurricanes“. Udělali jsme nějaké změny v sestavě (v pořadí psů) a šli na to. Světe div se, zabralo to, porazili jsme je 3:0 a turnaj pokračoval. Další nás čekali opět „Pink Pirates“, protože svůj další rozběh také prohráli a spadli k nám. Odveta se vydařila a po výhře 3:1 jsme v semifinále, ovšem únava psů začínala být dosti patrná. V semifinále jsme nastoupili proti „Dog Dragons“ a po tvrdém, velmi vyčerpávajícím boji, jsme vyhráli 3:2. Myslím, že to byly poslední zbytky sil, které jsme ještě měli, nicméně finále bylo naše, takže druhá letošní finálová účast. Ve finále nás čekal „překvapivě“ pořádající klub „Too Extreme“. To už bylo moc a prohráli jsme 1:3, což ale vůbec nevadilo, protože náš cíl jsme více než překonali. Nutno dodat, že v neděli už jsme žádný 17ti vteřinový čas nezaběhli. Není se co divit. Ale hluboká poklona těm čtyřem psům, kteří to vybojovali.
 
„Tsunami 2“ – Vlnky
 V 5. divizi to byla naše premiérová účast „nováčkovského“ družstva. Nervozita a nezkušenost jak psů, tak psovodů byla značná, což se projevilo v prvním rozběhu. Ale to bylo naposled, pak už to byla spanilá jízda celým turnajem. V sobotním Speed trialu jsme nejlepší čas měli 20:57 shodný s týmem Crazy Balls, ale lepší další čas v pořadí byl náš, takže 1. místo.
 V neděli byli Vlnky tím pádem nasazeným družstvem a první soupeř nekladl žádný odpor, takže jednoznačných 3:0. Následoval rychlý postup do semifinále, kde to bylo opět vítězství,  a to 3:1. Poté přišlo první finále pro Vlnky v tomto novém složení. Soupeř „Crazy Balls“ se sice snažil, jeden bod urval, ale Vlnky ve velkém stylu a dokonce zlepšeným časem 19:94 jim nedali šanci a po výhře 3:1 se stali vítězem Budejického Xtreemu pro 5. divizi. Paráda a gratulace. Speciálně nováčkům, kteří si každým během vylepšovali své osobní časy - krása.
Za 14 dní po Budějovicích nás čekal další pohárový turnaj a to do Krupky.


 
Manic Cup.

Tentokrát byli už všichni psi v pořádku a sestavy obou družstev byly optimální.
„Tsunami 1“ : Ace, Mia, Angie, Gina, Flek, Amy
„Tsunami 2“ : Týna, Bára, Ceero, Snowy a „reinkarnace Easy a Darth“

„Tsunami 1“
 První rozběh jsme měli jako obvykle, hrůza. Samá chyba a čas žádný, takže zatím vše podle tradice, ale individuální výkony vypadaly velmi slibně. To se potvrdilo hned ve druhém rozběhu, kdy se „Tsunami 1“ utrhlo ze řetězu a poslalo do výsledkových listin čas 17:35. Rukavice hozená soupeřům byla velmi daleko a nikomu se ji nepodařilo sebrat. Takže sobotní první místo, nasazení do nedělního pavouka a bohužel tak trochu pasování se do role favorita.
 Neděle by se dala popsat jako popraviště favorizovaných družstev. My jsme šli na řadu až v pozdním dopoledni a měli jsme krásnou možnost prohlédnout si všechny své soupeře. Favoritům se nedařilo, všichni předpokládaní prohráli a zdálo se, že „Tsunami 1“ má umeteno až do finále. Jak správně tušíte, nestalo se tak. Všechny taktické plány vzaly za své a ukázalo se, že „Tsunami 1“ v roli favorita běhat neumí. Hned první běh přinesl prohru 3:1. V dalším kole jsme sice vyhráli, ale čtvrtfinále bylo po školáckých chybách nad naše síly. Dalo by se říct, že v Krupce bylo pro nás největším soupeřem samotné „Tsunami 1“. Bylo z toho konečné 4. místo. Takže brambory.
 
„Tsunami 2“
se dařilo podobně. Sobota tak nevypadala, byli jsme na 3. místě. Ale ta neděle. První rozběh sice vyhraný 3:1, ale dále už to nestálo za řeč. Další rozběh prohra zapříčiněná vlastními chybami 3:2 a to samé v opravě. Úplně zbytečně 2:3 a bylo pro „Tsunami 2“ -  Vlnky po turnaji. Konečné 5. místo
 
.

 
16.5.2016
Flyballová sezona 2016
 
Sezona se nám rozeběhla nečekaně rychle a už teď dlužím nějaké články.
 
 16.4. proběhl závod dvojic KR.U.P.ky na Břehu, v Břehách u Přelouče. Závod dvojic je závod začátečnických psů a povětšinou se koná na úvod sezony, aby kapitáni jednotlivých týmů věděli, do jaké míry mohou nové psy zařadit do družstev.  Za nás se zúčastnili Amy (Výmarský ohař), Angie (borderka) a zkombinovaná dvojice Týna (Malorská doga – Tsunami K. H.) a Kaspy (borderák – Crazy balls). Nicméně Kaspy by měl letos hájit kutnohorské barvy. První dvojice obsadila v první divizi 3. místo a druhá dvojice ve druhé divizi 2. místo. Závodu se zúčastnila i jedna dvojice veteránů (Darth a Betty) a skončili čtvrtí.    Výborné výsledky.
  
Eagers cup 2016
 Ve dnech 6.5. - 8.5.2016 se konal tradiční otevírací turnaj mezinárodního charakteru Eager’s cup v Žamberku. Divize 6 až 9 se běhaly v pátek a v sobotu. V sobotu a v neděli byly na pořadu ty lepší divize – 1 až 5. Na tento zahajovací turnaj jsme postavili jedno družstvo – Tsunami 1 ve složení: Mia (M. Hirš), Angie (A. Kadeřábková), Amy (D. Míčová), Ace (A. Plášilová), Gina (M. Moravcová) a Fleck. Jako vstupní čas jsem zapisoval 18:20, mimochodem dosavadní rekord družstva je 18:23, a vyhlásili jsme útok na kvalifikaci pro republikový šampionát.
 S tímto časem jsme běhali ve 4. divizi, která statisticky napovídala, že bude velmi vyrovnaná, neboť hned další tři družstva zapisovala taktéž 18:20. Překvapivě bylo vše jinak a Tsunami šlo do neděle z prvního místa s časem 17:71. Mezní čas divize byl 17:65, takže těsnota. Neděle už byla jen v naší režii a celkem v pohodě jsme si doběhli pro první místo…!!! Pecka.
 
 Dalším pohárovým turnajem jsou 28.5 – 29.5.2016 Č. Budějovice.

 
Libor Plášil


.

 
22.10.2015
Budějckej xtreme
 Poslední turnaj sezony se konal 10. - 11.10. 2015, jak již název napovídá, v Českých Budějovicích. Byl to velký mezinárodní turnaj o 49 družstvech v 8 divizích. Podařilo se (i v rámci hostování) postavit dvě družstva, ba co víc, zakomponovat i dva nováčky.
Tsunami 1: nováček Mia (Michal Hirš), Ace (A. Plášilová), Fleck (L. Plášil), Ceero (M. Moravcová), hostující Marley (Lucka Chvojková)   -   5. divize
Tsunami 2: Gina, Easy (M. M.), Darth (L.P.), Betty (Monča Břichnáčová), půjčený Echo (L. Nováková), nováček Bára (Bára Kocourková).   -   7. divize
Tsunami 2 mělo za úkol předně rozběhat Báru a pravděpodobně uzavřít bohatou Darthovu kariéru - inu věk nezastavíte, ale poslední slovo padne z jara. V různě nakombinovaných sestavách byla dvojka po sobotě šestá, tedy poslední, ale se splněným úkolem. Neděle byla o to těžší, ale interní poznámky hovořily jasně – při troše štěstí máme i na „bednu“.  A mnoho nechybělo, prokousali jsme se na 4.místo, což je pro sporadicky startující Tsunami 2 a hlavně pro Báru úspěch a nedocenitelná zkušenost.
 Tsunami 1 se pro změnu chtělo umístit a zkusit dostat z nováčka Mii maximum. To se po prvním sobotním rozběhu začalo dařit až nečekaně dobře a časem 18:58 jsme se bezpečně usadili na prvním místě, které vydrželo až do konce. Neděle tedy začínala možná až příliš výhodně, ale zprvu zaskočení soupeři se dobře připravili. Naštěstí druhá prohra přišla až ve finále a to 3:2. Tedy druhé místo a opět úspěch i s nováčkem Miou, která si prožila křest ohněm a až na pár chyb rozhodně nezklamala.

 

 
22.10.2015
Turnaj Sladkých Nadějí - TSN
 
 Dne 20.9.2015 jsme se zúčastnili Turnaje sladkých nadějí, který se konal v Mělníce.
 Ještě před začátkem závodu nás opět provázela smůla, opět v nekompletní sestavě. Nejeli Ace, Darth ani Plášilovi, zbývalo tedy jen 5 psů a večer před začátkem si Snowy poranila tlapku a běhat nemohla. Museli jsme lehce zaimprovizovat. Ještě že máme Markétu, která má dost svých psů a mohla všechny vzít (a také si všechny sama pustit v jednom běhu ) a tím zalepit díry v sestavě, což nám vytáhlo trn z paty. Takže naše složení bylo: Markéta Moravcová a Cheero, Easy, Gina, Soňa Formánková a Caila, Andrea Soldánová a Fleck. Velké díky taky patří Karolíně Kopcové a Monče Břichnáčové, které nám dělali zázemí a realizační tým. No a pak zde byla také malá - velká změna, jelikož pro tento turnaj nám dělala kapitána (místo Libora) Hanka Bínová.
 Turnaj to byl jednodenní, takže obvyklý sobotní program se odbyl dopoledne a nedělní odpoledne. Startovali jsme tentokrát ve 4.divizi, což je zatím letos nejvýraznější posun a souvisí to s naším neustálým zrychlováním. Dopoledne jsme běhali Speed trial (rychlostní zkouška), kde jsme si zaběhli nejlepší čas 19:21, který stačil na krásné 3. místo. Bohužel se nám ho odpoledne nepodařilo udržet a skončili jsme těsně pod bednou, tedy na 4. místě, s nejlepším odpoledním časem 19:31. Ač se to nezdá, je to letošní nejhorší umístění, ale ve stále zlepšující se konkurenci vůbec ne špatné.
18.8.2015
 
Mistrovství Evropy ve flyballu 2015 – Emtmannsberg Německo. EFC 2015

V hlavních rolích:  Darth, Ace, Fleck, Easy, Ceero, Snowy
Psovodi: Libor Plášil, Andrea Plášilová, Andrea Soldánová, Markéta Moravcová 2x, Hana Bínová
Nabíječ: Andrea Kadeřábková – Pomocník: David Kaisner
Sběrač, zapisovatel, kustod: Martina Kaisnerová, Monika Břichnáčová, Barbora Kocourková
 
 To, o čem jsme snili, se stalo skutečností a 7.8. odpoledne jsme vyrazili na ME do Německa. I přes obrovské horko cesta v klimatizovaném voze celkem ubíhala a s několika přestávkami na venčení jsme ve 21:15 dorazili na místo, rozbalili tábor a šli spát. V sobotu v 7,00 hodin se začínalo.
Po 7,00 byl mítink kapitánů a od půl osmé se běhalo.
 Dopolední částspeed trial ( rychlostní zkouška) byla vzhledem k počasí zkrácena pořadateli na 2 rozběhy po 4 bězích. První rozběh v sestavě Darth, Ace, Fleck, Snowy. První započítávaný čas – 19:57 (slušný standart), průběžně jsme 5., ale ME je ME. Druhý rozběh v sestavě Ceero, Ace, Fleck, Easy.  Letošní osobák 19:11, posun na 3. místo a teoreticky lepší pozice pro DE (double elimination – na dvě prohry). Pořadí dle časů: 1. – 19:01, 2. – 19:10, 3. – 19:11, 4. – 19:19, 5. – 19:87, 6. – 24,23. Cca v poledne byla přestávka až do 17,00 hodin (pro horko).
 17,00 hodin.  Tak a šlo se na to, jak se říká „není čas na hrdinství“.  První rozběh a soupeř z Belgie – Dalton Jumpers. Úvodní sestava Darth, Ace, Fleck, Snowy - takto to mělo být do první prohry, což bohužel nastalo hned v prvním běhu a proběhlo střídání na rychlejší sestavu Ceero, Ace, Fleck, Easy. Duel jsme otočili a vyhráli 1:3. Dílčí cíl splněn, poslední už nebudeme a určitý klid se sebevědomím bylo z týmu cítit. Čekalo nás čtvrtfinále. To jsme bohužel vyhráli kontumačně, protože soupeřům se zranil pes a nemohli nastoupit. Vítězství se sice počítá, ale takhle to nepotěší. Nicméně semifinále a prozatím 3. místo už nám nikdo vzít nemohl.
 V semifinále nás čekal vítěz ST - Old Jumpers ( 19:01). Nyní to už byl flyball se vším všudy - těžký soupeř. A od teď už budu jen chválit J. Takto profesionální výkon, jaký předvedl celý tým, se už dlooouuuho nepovedl – starty dokonalé, střídačky nejtěsnější možné a časy psů s ohledem na počasí maximální. Z toho resultuje vítězství 1:3, přičemž v posledním běhu soupeř překonal brake time (to je mezní čas divize /ten byl 18:72/  a oni zaběhli 18:67) a to není možné, takže znamená ztrátu běhu.
 Finále.  Soupeř opět Old Jumpers, protože formát je na dvě prohry a oni prohráli zatím jen jednou, takže ze spodní části pavouka se do finále dostat mohli. Finále bylo velmi těsné, ale sebevědomí a psychická pohoda byla na naší straně, řekl bych, že soupeř to neuběhal „hlavou“ a po vítězství 3:1 jsme se stali mistry Evropy pro 10.divizi.

Díky, díky, díky všem výše jmenovaným, bylo to prostě super…
Libor Plášil


 
.
zkoWEBLOGOmain_only.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one